Parsons School of Design Kabulü İçin Önemli İpuçları!

design-house-parsons-school-of-design-kabulu-icin-onemli-ipuclari

Yurt dışında tasarım ve güzel sanatlar başta olmak üzere pek çok alanda kaliteli eğitim arayanlar için Parsons School of Design kabulü önemli bir konu. İyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler, Parsons kabulleri için kıyasıya bir mücadele veriyor. Çünkü, Parsons’da eğitim alan ve okulu başarı ile bitiren öğrencilere sayısız kariyer imkanı sunuluyor. Durum böyle olunca, Parsons kabulleri için nelere ihtiyaç olduğu da merak ediliyor.

Parsons School of Design, 1896 yılında Amerika’da kurulan özel bir sanat ve tasarım okulu. Kurulduğu yıldan bugüne kadar dünya genelinde pek çok öğrenciye eğitim vermiş durumda. Dünya genelinde çok fazla talep gören bir okul olduğu için de her yıl uluslararası öğrencilerin talepleri arasında ilk sıralarda yer ediniyor.

Parsons’da eğitim alan öğrenciler arasında uluslararası öğrencilerin oranı %35. Bu haliyle okulun, uluslararası öğrencilere sıcak baktığını anlamak mümkün. Aynı şekilde okula uluslararası düzeyde başvurular da çok fazla olduğu da uluslararası öğrenci oranından anlaşılabilir.

Parsons School of Design Kabulü İçin Dil Şartı!

Parsons kabulü almak isteyen öğrenciler, dil konusunda muhakkak yeterli düzeye gelmeliler. Parsons School of Design kabulü için TOEFL sınavından yüksek puan almak yeterli sayılıyor. Ancak rekabet yüksek olduğu için dil puanı ne kadar yüksek tutulursa o kadar iyi. Okula başvuru yapacak öğrenciler için: IELTS, PTE ve Duolingo sınav sonuçları da kabul ediliyor.

Dikkat Çekici Bir Portfolyo Hazırlamak Gerekiyor

Parsons kabulü için öğrencilerin dikkat çekici bir portfolyo hazırlamaları gerekiyor. Kabul komisyonları, öğrencilerin yeteneklerini ve alana olan bakış açılarını portfolyolardan anlayabiliyor. Bu nedenle, portfolyoların kabul sürecinde etkileri oldukça fazla. Portfolyo hazırlık aşamasında profesyonel bir destek almak, başarı şansını çok artırabilir.

Başvuru Ücreti Var mı?

Parsons’da eğitim alacak öğrencilerin, eğitim giderleri hakkında bilgi sahibi olmaları önemli. Uluslararası ya da yerel olsun tüm öğrenciler, başvuru sırasında 50 Dolar ödemek durumundalar. Bunun dışında, Amerika’daki kampüste eğitim alacak öğrencilerin her sömestr için 90 Dolar ödemeleri isteniyor. Ayrıca, okula yeni kayıt olan öğrenciler tek seferlik de 150 Dolar oryantasyon ücreti ödeme zorundalar.

Parsons School of Design kabulü için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim için gerekli olan dil sınavlarına aba Academy ile hazırlanabilirsiniz.

Related Posts