Hangi Ülkede Mimarlık Eğitimi Almalıyım?

design-house-hangi-ulkede-mimarlik-egitimi-almaliyim

Yurt dışında mimarlık alanında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için hangi ülkede mimarlık eğitimi alınması gerektiği önemli bir sorudur. Çünkü doğru bir eğitim, başarılı bir kariyer için ilk adımdır.

Dünya genelinde mimarlık alanında eğitim veren çok sayıda üniversite bulunmaktadır. Mimarlık eğitimi veren okul sayısı fazla olduğu, doğru bir tercih için hangi kıstasların göz önüne alınması gerektiği merak edilmektedir.

Hangi ülke tercih edilirse edilsin, öncelikle, mimar adayının kariyer hedeflerine uygun bir okul seçimine dikkat edilmelidir. Çünkü, kariyer süreci, eğitim hayatıyla birlikte başlayan özel ve geniş bir süreçtir.

Hangi Ülkede Mimarlık Eğitimi Almalıyım? İtalya Doğru Bir Tercih mi?

İtalya, mimarlık alanında isim yapmış bir ülke konumundadır. Tarihe dayanan mimarlık geçmişi, günümüzde etkisini devam ettirmektedir. Geçmişten bugüne kadar pek çok kültürü bir arada barındırdığı için, mimarlık alanındaki deneyimi de oldukça fazla olan bir ülkedir.

İtalya’da alınacak bir mimarlık eğitimi için öğrencilerin 3 yıllarını ayırmaları gerekiyor. Roma, Milano ve Venedik mimar adaylarının mesleki anlamda farklı bakış açıları kazanabilecekleri şehirler olarak İtalya’da dikkat çekmektedir.

İngiltere’de Mimarlık Eğitimi Nasıl?

Hangi ülkede mimarlık eğitimi alınmalı sorusuna İngiltere cevabı da verilebilir. İngiltere, her alanda olduğu gibi mimarlık alanında da isim yapmış bir ülkedir. İngiltere’de de mimari yapılar, ülkenin sahip olduğu kültür nedeniyle oldukça gelişmiş durumdadır. University College London ve Cambridge Üniversitesi kaliteli bir mimarlık eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Almanya’da Mimarlık Eğitimi Alsam, Faydalı Olur mu?

Almanya’da mimarlık eğitimi almak, başarılı bir kariyer sahibi olmak isteyenler için önemli bir adımdır. Almanya da İtalya gibi pek çok kültürü tarih boyunca barındırdığı için olsa gerek farklı mimari eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında, Almanya denilince akla yeni teknoloji ve yeni metotlar da gelmelidir. Almanya’nın ileri bir teknolojiye sahip olması, mimari yapılarda da bu durumu ortaya koymaktadır. Çevre dostu ve yenilenebilir kaynaklara dayalı olarak yapılan mimari uygulamalar, Almanya’da modern mimarlık eğitimi almak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Hangi ülkede mimarlık eğitimi alma konusunda daha fazla bilgi için aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Mimarlık kabullerinde ihtiyaç duyduğunuz portfolyolar için de Design House İstanbul ile görüşebilirsiniz.

Related Posts