Domus Academy Başvuru Şartları Neler?

design-house-domus-academy-basvuru-sartlari-neler

Yurt dışında tasarım eğitimi almak isteyen öğrenciler Domus Academy başvuru şartlarını göz önünde bulundurmalılar. İtalya’nın Milano kentinde eğitim veren Domus, 1982 yılında kurulmuştur. Verdiği kaliteli eğitimden ötürü, dünyanın en çok talep gören tasarım ve sanat okulları arasında yer almaktadır.

Dünya genelinde tanınan bir okul olduğu için, her yıl çok sayıda öğrenci Domus kabulü için rekabet etmektedir. Domus Academy’den mezun olan öğrencilerin kariyer anlamında da pek çok fırsatları bulunmaktadır. Okuldan mezun olanlar, kısa sürede en iyi tasarım firmalarında çalışma şansı yakalamaktadırlar.

Domus Academy Başvuru Sürecinde Neler İsteniyor?

Domus Academy’de eğitim almak isteyen öğrenciler, okulun şartlarını taşımak zorundalar. Domus gereksinimlerini taşıyan öğrenciler, online başvuru yaparak kabul sürecine dahil olmaktadırlar. Domus Academy başvuru şartları arasında:

  • İngilizce dil yeterliliği belgesi,
  • Özenle hazırlamış bir CV,
  • Motivasyon mektubu,
  • Lise diploması,
  • Transkript,
  • Yabancı öğrenciler için Pasaport bulunmaktadır.

Öğrenciler, Domus academy’de eğitim almak istiyorlarsa başvuru ücretini ödemek durumundalar. Domus başvurusu için 100 Euro’luk bir ödeme talep edilmektedir. Başvuru ücretleri master programları için farklı uygulanmaktadır. Domus Academy, master programlarının yanı sıra kısa süreli tasarım kursları da vermektedir. Zaten Domus’ta lisans eğitimi düzeyinde eğitim sunulmamaktadır. Domus, belirli dönemlerde bazı yarışmalar düzenlemektedir. Bu yarışmalardan derece elde eden öğrenciler, okulu burs okuma imkanı elde etmektedir.

Domus Eğitim Fiyatı Nedir?

Domus Academy, verdiği kaliteli eğitimle adından sıklıkla söz ettirmektedir. Öğrenciler, burs kazanarak okuldan kabul almadılarsa master programları için yıllık ödeme yapmak durumundalar. Domus master programları için 3.000 Euro ön kayıt ücreti talep edilmektedir. Bunun yanı sıra, herhangi bir bölümde yüksek lisans eğitimi almak için de yaklaşık 26.000 Euro’luk bir ödeme istenmektedir.

Uluslararası öğrenciler için eğitim ücretlerinin yanı sıra konaklama ve yemek masrafları da önemlidir. Bunun için de öğrenciler ekstra ödeme yapmak durumundadırlar. Okula yıl içerisinde iki farklı dönemde başvuru yapılabilmektedir. Eylül ve Ocak ayları, başvuruların yapıldığı aylardır. Duruma göre son başvuru tarihlerinde değişiklikler olabilmektedir. Başvuru tarihleri ve başvuru koşulları hakkında en güncel bilgileri Domus Academy web sitesinden takip etmek mümkündür.

Domus Academy başvuru şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim için gerekli olanlara aba Yurt Dışı Eğitim resmi internet sitesinden erişebilirsiniz.

 

Related Posts