Yurt Dışında Güzel Sanatlar Eğitimi

design-house-yurt-disinda-guzel-sanatlar-egitimi-2

Sanata ilginiz varsa yurt dışında güzel sanatlar eğitimi almak sizi ilgilendiriyor olabilir. Yurt dışında eğitim veren sanat okulları, dünya genelinde ilgi gören bir eğitim müfredatına sahip. Durum böyle olunca, sanat okullarından kabul almak için de öğrencilerin farklı olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Yurt dışında eğitim hedefleyen öğrenciler öncelikle dil konusundaki eksikliklerini gidermeliler. İngilizce eğitim veren bir okuldan kabul almak için, İngilizce dil yeterliliğini kanıtlayan TOEFL ya da IELTS sınav sonuçlarına ihtiyacınız var. Son yıllarda Duolingo dil sınav sonuçları da pek çok eğitim kurumu tarafından kabul edilmekte.

Yurt Dışında Güzel Sanatlar Eğitimi İçin Başka Neler Gerekiyor?

Yurt dışında sanat okumak isteyen öğrenciler, lise döneminden itibaren sanat okulu için hazırlara başlamalılar. Öğrenciler lise döneminde İngilizce dilini geliştirerek ve ders notlarını yüksek tutarak sanat okulu kabul şanslarını artırabilirler. Olumlu referanslara sahip olmak, dersleri yüksek notlarla geçmek ve portfolyoya hazırlamak yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

Yurt dışında güzel sanatlar eğitimi için dikkat çekici bir portfolyoya ihtiyacınız bulunuyor. Başarılı bir portfolyo hazırlamak, öğrencilerin güzel sanatlar kabulü almalarının kolaylaştırmakta. Bu süreçte alınan profesyonel bir destek sayesinde portfolyolar öğrenciyi yansıtan, başarılı bir çalışma haline geliyor. Hazırlanan portfolyo ile birlikte, öğrencinin yetenekleri ve sanat olan bakış açısı başvuru yapılan kurum tarafından değerlendiriliyor.

Güzel Sanatlar Hangi Bölümleri Kapsıyor?

Sanata ilgi duyan öğrencilerin kendi yeteneklerine göre bir seçim yapmaları gerekiyor. Güzel sanatlar denilince:

 • El sanatları,
 • Müzik,
 • Dans,
 • Heykel,
 • Resim,
 • Grafik dizayn,
 • Görsel iletişim ve tasarım,
 • Film,
 • Tiyatro,
 • Moda tasarımı,
 • İç mimarlık vb. alanlar akla geliyor.

Her bölümün gereksinimleri birbirinden farklı. Bu nedenle öğrenciler, erken dönemde tercihlerini yaparak eğitim almak istedikleri alana göre yeteneklerini geliştirmeliler.

Güzel Sanatlar Kabulü Almak Zor mu?

Yurt dışında güzel sanatlar eğitimi veren okullara kabul almak için rekabetçi bir süreçten geçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Okulların alım kontenjanları kısıtlı olduğu için başvurularda sunulan portfolyoların çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Eğer maddi imkanınız varsa yüksek eğitim ücretleri ödeyerek daha rahat bir kabul sürecine dahil olabilirsiniz. Ancak burslu bir eğitim almak istiyorsanız okulların gereksinimlerini üst düzeyde karşılamanız gerekiyor.

Dünyanın genelinde kabul gören bir sanat okulunu başarı ile bitiren öğrenciler için çok sayıda kariyer imkanı bulunuyor. Bu nedenle, en iyi sanat okullarından kabul almak için lise döneminden itibaren sıkı bir çalışma sürecine girmelisiniz.

Yurt dışında güzel sanatlar eğitimi için gerekli olan portfolyoları Design House İstanbul yardımı ile hazırlayabilirsiniz. Yurt dışında eğitim için daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Güncel konularda hazırlanan bilgilendirici videolara da Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. Kariyer konusunda kafanıza takılanlar bulunuyor aba Kariyer resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Related Posts