Yurt Dışı Sanat Okulları Hangi Gereksinimleri Talep Ediyor?

design-house-yurt-disi-sanat-okullari-hangi-gereksinimleri-talep-ediyor

Sanata ilgi duyanlar için yurt dışı sanat okulları çok sayıda imkan sunuyor. Sanat okullarının sunduğu imkanlar, bu okulların dünya genelinde ilgi görmesini sağlıyor. Haliyle ilgi gören sanat okullarının da kabul şartları biraz zor olabiliyor. Yurt dışında sanat eğitimi almak istiyorsanız öncelikle dil konusunda herhangi bir sorununuz olmamalı. İngilizce eğitim veren okullar sayıca fazla olmakla birlikte başka dillerde de eğitim veren sanat okulları bulmak mümkün. Ana dili İngilizce olmayan çok sayıda sanat okulu da öğrenci talepleri doğrultusunda İngilizce dilinde eğitim verebiliyor. İngilizce yeterlilik isteyen okullar için TOEFL ve IELTS sınavlarının geçerliliği bulunuyor. Hatta son dönemde Duolingo’dan alınan test sonucunun da profesyonel kurumlar tarafından kabul edildiğine tanık oluyoruz.

Yurt Dışı Sanat Okulları İçin Dil Yeterliliği

Amerika ve İngiltere’de sanat eğitimi almak için İngilizce dilinden yeterli olduğunu birçok sınavla kanıtlayabilirsiniz. Ayrıca Hollanda ve Kanada’da eğitim için de İngilizce işiniz görüyor. TOEFL sınavından alınan 70 üstü puanla çok sayıda okulun dil konusundaki beklentisini karşılayabilirsiniz. Bunun dışında, daha yüksek bir dil puanı, kabul sürecindeki başarınıza doğrudan katkı sağlıyor. Yurt dışında sanat okulları, lise dönemindeki öğrenci başarısını da önemsiyor. Bu nedenle, lise ders notlarının yüksek olması, okulların sıklıkla üzerinde durdukları gereksinimler olarak dikkat çekiyor.

Yurt dışı sanat okulları söz konusu olduğunda sanata olan yeterliliğinizi ortaya koyan portfolyolar da önemli sayılıyor. Dikkat çekici bir portfolyonuz varsa kabul sürecindeki şansınız da o kadar yüksek demektir. Sanat okulları, yeteneğe sahip öğrencileri kabul ettiğinden, yeteneğinizi ortaya koymak için portfolyo sunumu gibi bir şansınız bulunuyor.

Sanat Okullarında Eğitim Almak İçin Eğitim Ücreti Ne Kadar?

Yurt dışında sanat eğitimi almak isteyen öğrenciler, sanat eğitimi için yıllık belirli bir tutarı ödemek zorunda olduklarını bilmeliler. Her okula ve alınan hizmetin kapsamına göre değişebilen eğitim ücretleri, bazı durumlarda öğrenciler için eğitim almayı zorlaştırabiliyor. Bu nedenle, sanat eğitimi alacak olan öğrencilerin kısıtlı burs kontenjanlarına girmek için çaba göstermeleri tavsiye edilebilir.

Yurt dışı sanat okulları kabul sürecinde destek almak için Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile görüşebilirsiniz.

Related Posts