Yurt Dışı Mimarlık Eğitimi Fiyatları Nasıl?

design-house-yurt-disi-mimarlik-egitimi-fiyatlari-nasil

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için yurt dışı mimarlık eğitimi fiyatları dikkate alınması gereken bir konu. Çünkü öğrencilerin eğitim tercihlerini, eğitim maliyetleri yakından ilgilendiriyor. Eğitim bursu almayan öğrenciler için bazı durumlarda eğitim maliyetleri yüksek olabiliyor. Ayrıca, eğitim maliyetlerine konaklama ve diğer ödemeler de katılınca süreç, öğrencileri fazlasıyla yorabiliyor. Bu nedenle, yurt dışı tercihi yapmadan önce üniversitelerin talep ettikleri eğitim ücretlerini bilmekte fayda bulunuyor.

Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin karşısında Avrupa ülkeleri ve Amerika yer alıyor. Uzak Doğu’da eğitim almayı tercih eden öğrenci sayısı da fazla… Ancak verdikleri kaliteli eğitim ve çalışma imkanları nedeniyle Avrupa’daki okulların öğrencileri cezbettiğini söyleyebiliriz. Özellikle Hollanda, uygun eğitim maliyetlerinin yanı sıra, öğrencilere sunduğu pek çok çalışma imkanı nedeniyle de adeta talep patlaması yaşıyor.

Yurt Dışı Mimarlık Eğitimi Fiyatları Neden Değişiyor?

Her ülkenin mimarlık eğitimi ile alakalı bakış açısı birbirinden farklı. Kimi okullarda mimarlık eğitimi 3 yıl süre ile verilirken kimi okullarda eğitim süresi 5 yıla kadar ulaşabiliyor. Yurt dışı mimarlık eğitimi fiyatları da gerek okulun sahip olduğu prestij, gerekse de sunduğu eğitimin kapsamına göre değişiklik gösteriyor. Ancak bazı ülkelerde öğrencilere verilen burs imkanları geniş olduğundan dolayı eğitim maliyetleri çok ciddi bir problem yaratmıyor. Ayrıca, Hollanda gibi ülkelerde de öğrencilere eğitim alırken aynı zamanda çalışma imkanı da sunulduğu için eğitim maliyetlerini karşılamak daha kolay oluyor.

Mimarlık Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Dünya genelinde eğitim veren her okula göre fiyatlar değişse de birbirine yakın eğitim ücreti talep eden okullar da mevcut. Amerika’da mimarlık eğitimi almak isteyen bir öğrenci, Academy of Art University San Francisco’da eğitim için yıllık yaklaşık 22 bin dolar ödemek durumunda. Almanya’da Wuppertal Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi için de 3.500 ile 5.000 Euro arasında bir ödeme talep ediliyor. Polonya’da da mimarlık alanında eğitim veren çok sayıda okul mevcut. Örneğin, Poznan Teknik Üniversitesi’nde eğitim için yıllık 2.200 Euro’luk bir ödeme yapılması gerekiyor. Varşova Üniversitesi için de yıllık 4 bin Euro gözden çıkarılmalı.

Yurt dışında mimarlık eğitimi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Mimarlık eğitimi için gerekli olan portfolyoları da Design House ile birlikte hazırlayabilirsiniz.

Related Posts