University of the Arts London Nasıl Bir Eğitim Veriyor?

design-house-university-of-the-arts-london-nasil-bir-egitim-veriyor

Sanat alanında tanınmış bir okul arayanlara University of the Arts London önerilebilir. İngiltere’nin Londra şehrinde eğitim veren okul, daha önceden kurulan altı farklı kolejin birleşmesi sonucunda oluşmuş. Küçük bir binada kaliteli sanat eğitimi veren okulun, yaz dönemi haricinde 90 kişilik öğrenci sayısı bulunuyor. Öğrenci sayısı, yaz aylarında verilen kurslar sebebiyle 120’lere kadar ulaşabiliyor. Türkiye’den eğitim için Londra Güzel Sanat Okulu’na giden öğrenci sayısı da oldukça az.

Okul, Times Higher Education tarafından en iyi 201. okul olarak gösteriliyor. Okulda yaz kursları ve lisans eğitimlerinin yanı sıra yüksek lisans eğitimleri de veriliyor. Uluslararası öğrenciler, okuldan kabul alabilmek için bazı şartları taşımak durumundalar. Öncelikle yabancı dil konusundaki eksikliklerin tamamlanması gerekiyor. Yabancı dil yeterliliği de uluslararası geçerliliği olan sınavlarla ortaya koyulmalı.

University of the Arts London İçin Hangi Dil Sınavı Gerekiyor?

Okuldan kabul almak isteyen öğrencilerin IELTS sınavından başarılı olmaları gerekiyor. Bunun için en az 6.5 IELTS puanı yeterli sayılıyor. Ancak yüksek lisans başvurularında dil yeterliliği için IELTS’ten 7.0 puan talep ediliyor. Dil konusunda öğrenciler yeterliliklerini ortaya koyarak kabul şanslarını artırabilirler. University of the Arts London pek çok alanda donanımlı öğrenciler yetiştirmek için gayret gösteriyor.

Başvuru Sürecinde Başka Neler İsteniyor?

Okula başvuru yapacakların dil sınav sonucu yanında başka gereksinimleri de karşılamaları bekleniyor. Lise diploması, Transkript, Başvuru formu, sigorta belgeleri ve pasaport bunlardan yalnızca birkaçı. Bunun dışında, öğrencilerin kendi yeteneklerini ortaya koydukları Portfolyolar da hazırlamaları gerekiyor.

Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler yıllık 18 bin ile 13 bin pound arasında ücret ödemek durumundalar. Yüksek lisans programları için bu tutar biraz yüksek oluyor. Ayrıca okuldan yaz kursu almak için de 19 bin poundluk ödeme talep ediliyor.

Okulda öğrencilere yönelik konaklama ve sosyal aktiviteler başta olmak üzere pek çok imkan sunuluyor. Ayrıca okulda yer alan bilgisayar odası da yazılım kullanmak isteyen öğrenciler için hazır tutuluyor.

University of the arts london başvuruları için gerekli portfolyo çalışmalarını Design House İstanbul ile yürütebilirsiniz. Yurt dışında eğitim için gerekli olan dil puanına aba Academy ile ulaşabilirsiniz.

Related Posts