SOAS University of London Kabul Şartları Neler?

design-house-soas-university-of-london-kabul-sartlari-neler

İngiltere’de pek çok alanda eğitim veren SOAS University of London, dünya genelinde öğrencilerin eğitim almak istedikleri okullar arasında yer almaktadır. Okulda, sanat ve beşeri bilim eğitimlerinin yanı sıra özellikle; Asya, Afrika ve Ortadoğu bölgelerine yönelik çalışmalar da yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Avrupa genelinde; Asya, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde araştırma yapan pek çok bilim insanı SOAS bünyesinde çalışmaktadır.

Okulda, lisans eğitimlerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilmektedir. SOAS, verdiği burs ve eğitim imkanlarıyla da adından söz ettiren bir okuldur. SOAS tarafından verilen burslar ve ödüller, öğrencilerin başarı düzeylerine göre sunulmaktadır. Bu nedenle, lise döneminde bazı önemli programların tamamlanması bu açıdan önemlidir.

SOAS University of London Başvurularından Neler Gerekiyor?

SOAS’da eğitim almak isteyen öğrencilerin öncelikle başarılı bir lise diplomasına sahip olmaları gerekmektedir. SOAS University of London başvurularında 100 puan üzerinden en az 80 puanlık bir not olması yeterlidir. SOAS başvurularında İngilizce dil konusu da önemlidir. Öğrenciler, IELTS sınavından en az 6.5 puan alarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

SOAS kabulü almak isteyen ve yeterli dil puanına sahip olmayan öğrenciler için de okul tarafından sunulan bazı imkanlar bulunmaktadır. Okul bünyesinde verilen hazırlık eğitimleri ile dil konusundaki eksiklikleri tamamlamak mümkündür. Hazırlık eğitimleri, dil problemi olan öğrenciler için son derece yararlı eğitimler olarak dikkat çekmektedir.

Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

SOAS’da eğitim almak isteyen öğrencilerin yıllık belirli bir tutarı ödemeleri gerekmektedir. 3 yıllık bir lisans programı sunan SOAS için öğrenciler, yaklaşık 18 bin poundluk bir tutarı karşılamak durumundadırlar. Farklı lisans eğitimlerinin ücretleri de değişiklik göstermektedir. Eğitim alınması hedeflenen bölüme göre güncel eğitim ücretlerini okulun resmi internet sitesinden takip etmek mümkündür.

SOAS Üniversitesi’nin YÖK denkliği bulunmaktadır. Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen ve sonrasında yine Türkiye’de eğitim almak isteyen öğrencilerin bu konuda avantaja sahip oldukları söylenebilir. SOAS başvuru sürecinde, öğrencilerin yeterli dil belgesine ve ortalamanın üzerinde bir transkripte sahip olmaları önemlidir.

SOAS University of London hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı kabullerde ihtiyaç duyulan portfolyoları Design House İstanbul aracılığıyla hazırlamanız mümkündür.

Related Posts