Pennslyvania Academy of the Fine Arts Başvurusunda Neler Gerekiyor?

design-house-pennslyvania-academy-of-the-fine-arts-basvurusunda-neler-gerekiyor

Amerika’da en eski sanat okulları arasında yer alan Pennslyvania Academy of the Fine Arts dünya genelinde ilgi gören bir okuldur. 1805 yılında kurulan okul, sanat müzesi ile birlikte güzel sanatlar akademisine ev sahipliği yapmaktadır. Okulda, dünya genelinde kabul gören son derece kaliteli bir sanat eğitimi verilmektedir.

Pennyslyvania Academy’de altı farklı bölümde deneyimli hocalar eşliğinde lisans programları sunulmaktadır. Bölümler dört yıllık programlardan oluşmaktadır. Sanat eğitimleri teorik bilgilerin yanı sıra pratik çalışmalar desteklenmektedir. Lisans eğitimi süresince PAFA’da 126 kredi tutarında ders verilmektedir. Bu kredilerin 42’si liberal sanatlar, 84’ü de stüdyo sanatlarına ilişkindir.

Pennyslyvania Academy of the Fine Arts İçin Dil Puanı Ne Olmalı?

Üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin yeterli dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. Bu amaçla; IELTS ve TOEFL sınav sonuçları okul tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca son dönemde Duolingo’dan alınan dil sonuçlarının da kabul edildiği okul tarafından bildirilmiştir. Pennyslyvania Academy of the Fine Arts kabulleri için:

  • TOEFL için minimum 80 puan,
  • IELTS için mininimum 6.5 puan talep edilmektedir.

Bununla birlikte: Duolingo sonuçları da kabul sürecinde öğrencilere yardımcı olmaktadır. Duolingo için: 105 ile 120 arasında bir puan talep edilmektedir. Öğrenciler, hangi dil sınavını kendilerine uygun buluyorlarsa o sınava hazırlanarak kabul sürecini daha kolay hale getirebilirler.

Kabul Sürecinde Portfolyo Gerekiyor mu?

Üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler için bir başka önemli konu da portfolyo hazırlamaktır. Portfolyolar, bir öğrencinin yaratıcılık kabiliyetini ortaya koyan çalışmalar arasında yer almaktadır. Portfolyo içerisinde, öğrencinin bölümle alakalı olan yeteneklerini yansıtan projeler bulunmalıdır. Dikkat çekici ve özgün bir yapıda hazırlanan portfolyolar öğrencilerin kabul şanslarını ciddi düzeyde artırmaktadır. Üniversite, kabul sürecinde portfolyo hazırlamayı zorunlu kılmasa dahi öğrencilerin yeteneklerini ve eğilimlerini ortaya koyması açısından portfolyo hazırlamak önemlidir.

Yurt dışında sanat eğitimi için öğrencilerin:

  1. Dil konusundaki eksikliklerini tamamlamaları,
  2. Lise diploma notunu yüksek tutmaları,
  3. Sağlam referanslara sahip olmaları,
  4. Dikkat çekici bir portfolyo hazırlamaları gerekmektedir.

Pennslyvania Academy of the Fine Arts başvurularında profesyonel bir destek almak için Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim için gerekli olan sınavlara aba Academy ile hazırlanabilirsiniz.

Related Posts