Otis College of Art and Design Nasıl Bir Eğitim Veriyor?

design-house-otis-college-of-art-and-design-nasil-bir-egitim-veriyor

Los Angeles’ta bulunan Otis College of Art and Design, sanat ve tasarım eğitimi almak isteyenlere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. 1918 yılında kurulmuş olan okul, yüksek kabul oranlarına sahiptir. Yüksek kabul oranları olduğu için öğrencilerin başvuru sürecinde kabul alma şansları oldukça yüksektir. Okulun genel olarak kabul oranı %80 civarındadır. Başvuru sürecinde öğrencilerin lise transkriptlerini sunmaları, SAT puanına sahip olmaları, dil belgelerini almış olmaları gerekmektedir. Dil yeterliliğini ortaya koyan TOEFL ve IELTS sınavlarından yeterli puana sahip olunmalıdır. Dil konusunda eksiklikleri olan öğrencilerin kabul şansları azalmaktadır. Otis College’da kapsamlı bir eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık 50.000 USD tutarında bir ödeme yapmak durumundadırlar. Ayrıca konaklama ve yemek talebi olan öğrencilerin de ekstra bir maliyete katlanmaları gerekmektedir.

Otis College of Art and Design Hangi Alanlarda Talep Görüyor?

Moda tasarımı denilince Amerika’da akla gelen ilk okul Otis College’dır. Okulda yaratıcı sanatlar ve tasarım, bilgisayar ve matematik bilimi, işletme ve yönetim çalışmaları, tarım ve veteriner çalışmaları ile sosyal çalışmalar ve medya alanlarında da eğitim verilmektedir. Otis College lisansüstü eğitimleriyle de ilgi gören bir okuldur. Okulda eğitim verilen master programları, yıllık yaklaşık 41 bin dolarlık bir ücrete mal olmaktadır. Okuldan mezun olmayı başaran öğrencileri de önemli kariyer imkanları beklemektedir. Otis mezunları, kısa sürede önemli projelerde yer almaktadır.

Kabul Almak İsteyen Öğrenciler Neler Yapmalı?

Otis College kabulü almak isteyen öğrencileri öncelikle dil konusundaki eksikliklerini tamamlamaları gerekmektedir. TOEFL sınav sonuçları, Otis kabullerinde öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır. Dil konusundan sonra önemli olan bir başka husus da dikkat çekici bir portfolyo hazırlamaktır. Portfolyolar, öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyan özel çalışmalardır. Kabul süreçlerinde titiz bir şekilde hazırlanmış olan portfolyolar, öğrencilerin hangi konularda yetkin olduklarını ortaya koymaktadır. Otis başvurularında, öğrencilerin başvuru yaptıkları alana yönelik oluşturdukları projeler önemlidir. Okula kabul edilen öğrenciler, okulun sunduğu avantajları daha ilk yıldan hissetmektedirler.

Otis College of Art and Design hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Portfolyo hazırlık aşamasında Design House İstanbul’dan destek alabilirsiniz.

Related Posts