Hangi Sanat Okulları Tercih Edilmeli?

design-house-hangi-sanat-okullari-tercih-edilmeli

Yurt dışında sanat eğitimi hedefleyenler için hangi sanat okulları tercih edilmeli sorusu son derece önemlidir. Gerek Amerika’da gerekse Avrupa’da çok sayıda sanat okulu olduğu için doğru bir tercih yapmak kolay olmayabilir. Her okulun diğerlerine göre bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Öğrenciler, sanat okulu seçiminde, mezuniyet sonrasındaki kariyer planlarına göre tercihte bulunmaya dikkat etmelidir. Çünkü kaliteli bir sanat eğitimi, mezuniyet sonrasında öğrencilerin hedeflerine uygun kariyer imkanları da sağlamalıdır.

Hangi Sanat Okulları Kaliteli Eğitim Veriyor?

Avrupa ve Amerika’da bulunan pek çok okul, sanat eğitiminde adından sıklıkla söz ettirmektedir. Öğrenciler, sanat okulu tercihlerinde Amerika’ya ve Avrupa’ya akın etmektedirler. Bu okulların yıllık eğitim ücreti biraz fazla olabilmektedir. Sanat eğitimini burslu almak isteyen öğrenciler için de okulların sağladığı bazı burs imkanları mevcuttur. Bu nedenle, hangi sanat okulları sorusuna sunulan burs imkanları doğrultusunda da cevap aramak doğru bir yaklaşım olabilir. Çünkü pek çok okul, yıllık çok ciddi miktarlarda eğitim ücreti talep edebilmektedir. Eğitim ücretinin yanı sıra; konaklama, yeme-içme ve sosyal etkinlikler için de öğrencilerin belirli bir maliyete katlanmaları gerekmektedir.

1-Royal College of Art

Sanat eğitimini İngiltere’de almak isteyen öğrenciler, Londra’da yer alan Royal College of Art’ı tercih edebilir. Royal College, dünya genelinde popülaritesi olan bir sanat okuludur. Eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık yaklaşık 30 bin Pound tutarın bir ödeme yapmak durumundadırlar. Okulda verilen lisansüstü eğitimler, öğrencilerin mezuniyet sonrasında kariyerlerine hızlı bir başlangıç yapmaları adına son derece önemlidir. 1837 yılında kurulan Royal College of Art, her yıl çok sayıda öğrencinin eğitim için başvuru yaptığı bir sanat merkezidir.

2-Hangi Sanat Okulları Tercih Edilmeli? Juilliard School Nasıl Bir Tercih?

Sahne sanatları ve müzik eğitimi denildiğinde akla gelen okullar arasında Juilliard School da bulunmaktadır. New York’ta eğitim veren okul, 1905 yılında kurulmuştur. Dünyaca ünlü isimlere de geçmişinde yer veren okul, her yıl çok sayıda öğrenciyi kabul etmektedir. Juilliard School’da eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık 48 bin dolarlık bir ücreti ödemek durumundadırlar.

3-Rhode Island School of Design

1877 yılında kurulmuş olan Rhode Island School of Design, Amerika’da eğitim hayatına devam etmektedir. Sanat eğitimiyle alakalı pek çok alanda eğitim veren okul, dünyadaki çok sayıda öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Okulda eğitim almak isteyen öğrenciler yılda 47 bin doları aşan eğitim maliyetlerini de karşılamak zorundadırlar.

Hangi sanat okulları tercih edilmeli sorusuna doğru bir cevap almak istiyorsanız Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışındaki okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile görüşebilirsiniz.

Related Posts