Dünyanın En Prestijli Sanat Okulları Hangileri?

design-house-dunyanin-en-prestijli-sanat-okullari-hangileri-2

Yurt dışında sanat eğitimi almak gibi bir hedefiniz varsa dünyanın en prestijli sanat okulları ilginizi çekecek bir konu. Dünya genelinde pek çok okul tarafından verilen sanat eğitimi, öğrenci hedeflerine göre değişiklik gösteriyor. Öğrenciler, mezuniyet sonrası kariyer planlarına uygun bir sanat okulu seçerek eğitim sürecine başlamalılar. Dünyanın genelinde öğrencilerin tercih ettikleri sanat okulları farklı eğitim anlayışlarıyla kendilerine özgü eğitim metotlarına sahipler.

Dünyanın En Prestijli Sanat Okulları Nasıl Eğitim Veriyor?

Sinema, resim, moda, tarih vb. pek çok alanda sanat okullarının kaliteli eğitimler verdiklerini görüyoruz. Yurt dışında eğitim hedefleyen öğrenciler, kariyer planları doğrultusunda bir seçim yapmak durumundalar. Dünyanın en prestijli sanat okulları rekabetin yoğun olması nedeniyle kabul sürecinde öğrencileri biraz zorlayabilir. Bu nedenle öğrencilerin kabul sürecine kapsamlı bir şekilde hazırlanmaları gerekiyor.

1-     Royal College of Art

Londra’da yer alan Royal College, 1837 yılında kurulan bir sanat okulu. Kuruluş tarihi itibarıyla dünyanın en eski sanat okulları arasında yer alıyor. Aslında lisans eğitimi veren okullardan farklı bir eğitim politikası izleyen Royal College, öğrencilerine yüksek lisans eğitimleri veriyor. Okulda eğitim almak isteyen öğrencilerin yıllık 30 bin Euro’yu gözden çıkarmaları gerekiyor. Royal College’dan mezun olan çok sayıda önemli isim bulunuyor.

2-     Juilliard School

Sahne sanatları ve müzik alanında kaliteli bir eğitim almak isteyenler için Juilliard School tercih edilebilir. 1905 yılında kurulan Juilliard, New York’ta öğrencilerine pek çok alanda eğitim veriyor. Okul, seçici yapısı nedeniyle başvuru sürecinde öğrencileri seçmelere alıyor. Dünyanın en prestijli okulları arasında özel bir yer olan Juilliard School yıllık 47 bin dolar ücret talep ediyor.

3-     Dünyanın En Prestijli Sanat Okulları: Rhode Island School of Design

Amerika’da sanat ve tasarım eğitimi almak isteyen öğrenciler için 1877 yılında kurulmuş olan Rhode Island School of Design oldukça popüler bir tercih. Dünya genelinde uluslararası öğrenci sayısı 2 ile 3 bin öğrenci arasında değişiklik gösteriyor. Okulda eğitim almak isteyen öğrenciler hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi alma imkanına sahipler. Okuldan mezun olan öğrenciler çok kısa sürede iş bulma imkanı elde ediyor.

Dünyanın en prestijli sanat okulları hakkında detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Sanat okullarından kabul almak için gerekli olan hazırlıklar için Design House İstanbul’dan destek alabilirsiniz.

Related Posts