Amerikadaki En İyi Sanat Okulları

design-house-amerikadaki-en-iyi-sanat-okullari

Prestijli bir sanat eğitimi almak isteyenler için Amerikadaki en iyi sanat okulları dikkate alınması gereken okullar arasında yer alıyor. Amerika pek çok alanda olduğu gibi sanat eğitimleri için de ilgi gören bir ülke. Bu duruma etki eden en önemli faktör, ülkede eğitim veren sanat okullarının son derece kaliteli olmaları. Amerika’da sanat eğitimine başlamadan önce hedeflerin doğru belirlenmesi gerekiyor. Sonrasında, hedeflere en uygun sanat okulu tercih edilmeli.

1-Amerikadaki En İyi Sanat Okulları: Walnut Hill School For the Arts

Amerikada yatılı bir sanat eğitimi hedefleyenler erken yaşlarda Walnut Hill School’da eğitim alabilirler. Amerikadaki en iyi sanat okulları arasında gösterilen Walnut, 9 ile 12. Sınıf seviyesindeki öğrencilere sanat eğitimi veriyor. Okulda yatılı eğitimle birlikte yatılı olmayan eğitim sistemi de mevcut. Hatta eğitim ücretleri seçilen eğitim şeklinde göre dahi değişebiliyor. Walnut’da eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık 67 bin doları gözden çıkarmalılar. Bununla birlikte okul tarafından öğrencilerin %30’a yakını burs alabiliyor.

2-Interlochen Sanat Akademisi

Yıllık 66 bin dolarlık eğitim ücreti bulunan Interlochen, lise düzeyindeki öğrencilere hitap ediyor. Ayrıca okulda 1 yıllık lisansüstü sanat eğitimi almak da mümkün. Tiyatro, müzik, film, yaratıcı yazarlık ve drama eğitimleri Interlochen’in profesyonel eğitimcileri tarafından özveri ile sunuluyor. Okulda yaklaşık 300 öğrenci eğitim alıyor. Öğretmen ve öğrenci ilişkileri oldukça samimi ve saygı çerçevesinde ilerliyor. Bu durum öğrencilerin kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. Okulda yatılı eğitim almak isteyen öğrencilere de bu imkan sunuluyor.

3-Besant Hill School of Happy Valley

Kaliforniya’da eğitim veren Besant Hill School lise düzeyinde verdiği sanat eğitimlerine bir de lisansüstü eğitimini eklemiş durumda. Lisansüstü sanat eğitimi 1 yıl süre ile veriliyor. Yatılı eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık 55 bin dolar ödemek durumundalar. Yatılı eğitim dışında günlük eğitim almak da mümkün. Bunun için de yıllık 25 bin dolar talep ediliyor. Konaklama sıkıntısı olmayan öğrenciler için günlük eğitim sistemi daha avantajlı görünüyor.

Amerikadaki en iyi sanat okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim için nasıl bir hazırlık gerektiği konusunda aba Yurt Dışı Eğitim’den destek alabilirsiniz.

Related Posts