Amerikada Sanat Eğitimi İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

design-house-amerikada-sanat-egitimi-icin-nelere-dikkat-etmelisiniz

Yurt dışında sanat okullarından kabul almak istiyorsanız Amerikada sanat eğitimi size hitap eden bir konu olabilir. Pek çok alanda kaliteli eğitim veren okullara sahip olan Amerika, sanat alanında da adından söz ettiren kurumlara sahip. Yurt dışında sanat eğitim için Amerika’yı tercih edenler öncelikle dil konusundaki eksikliklerini tamamlamalılar. Çünkü İngilizce eğitim veren okullar, TOEFL ve IELTS sınav sonuçlarına göre kabul sürecine devam ediyor. Dil eksiklikleri olan öğrencilerin Amerika’dan kabul almaları pek mümkün değil. Genellikle TOEFL’dan alınan 70 puan ve üzeri okullar için yeterli kabul ediliyor.

Amerikada Sanat Eğitimi Hangi Avantajları Sağlıyor?

Amerika’da sanat okuyan öğrenciler, kariyer anlamında önemli avantajlar elde ediyor. Mezuniyet sonrasında alana göre prestijli bir işte çalışmak mümkün. Bu nedenle, Amerikada sanat eğitimi için kabul süreci biraz zorlayıcı olabiliyor. Dünya genelinde çok sayıda öğrenci Amerika’dan kabul almak için adeta yarış içerisinde. Amerika’da eğitim alacak öğrenciler, eğitim maliyetlerini de göz önünde bulundurmalılar. Burslu eğitim hakkı elde edemeyen öğrenciler için eğitim maliyetleri ciddi bir kalem olarak dikkat çekiyor.

Amerika’da eğitim sürecinde öğrencilerin konaklama için bazı alternatifleri mevcut. Bu alternatiflerden bazıları; paylaşımlı evlerde kalmak, kampüste konaklamak ya da apart evlerde kalmak olarak görülüyor. Öğrenciler mevcut bütçelerine uygun bir konaklama seçeneği tercih etmeliler. Okul bünyesinde tercih edilen konaklama seçeneğinde yemek ihtiyacını karşılamak adına da alternatifler sunuluyor.

Sanat Bölümü Kabulleri İçin Portfolyo Hazırlamak!

Amerika’daki sanat okullarından kabul almak isteyen öğrencilerin portfolyo çalışmalarını da ciddiye almaları gerekiyor. Sanat okulları, kabul aşamasında dikkat çekici portfolyolara önem vermekte. Öğrenciler, kendi yeteneklerini ortaya koyan özgün çalışmalarla kabul sürecinde fark yaratabilirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler, portfolyo sürecinde profesyonel bir destek alabilirler. Bu sayede kabul için ihtiyaç duydukları türde bir çalışmayı kısa sürede hazırlayabilirler.

Amerika’da sanat okullarına kabul sürecinden önce hangi okulun nasıl bir müfredata sahip olduğu araştırılmalı. Çünkü kariyer hedeflerine yönelik bir eğitim almak, mezuniyet sonrasında öğrencilerin iş performansını yakından etkiliyor.

Amerikada sanat eğitimi almak istiyorsanız Design House İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı okulları hakkında detaylı bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile görüşebilirsiniz.

Related Posts